Vyberte si perfektní polstry na lehátka pro maximální pohodlí a relaxaci


Lehátka jsou nejen estetickým doplňkem zahrady či terasy, ale také místem, kde si můžete odpočinout a užít si sluníčka. Aby byl váš relax co nejpříjemnější, je důležité zvolit správné polstry na lehátka.

Jaké jsou možnosti polstrů na lehátka?

Existuje mnoho druhů polstrů na lehátka, které se liší materiálem, tloušťkou a tvarem. Základními materiály jsou textilie, umělá hmota a kůže.

Textilní polstry

Textilní polstry jsou nejčastěji používané pro svou příjemnost na dotek a pohodlí. Můžete si vybrat z široké škály barev a vzorů, které se snadno kombinují s ostatním nábytkem. Textilie je však náchylná na opotřebení a vlhkost, proto je důležité polstry udržovat v čistotě a suchu.

Umělohmotné polstry

Umělohmotné polstry jsou vhodné pro venkovní použití, protože jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Jsou také snadno udržovatelné, stačí je utřít vlhkým hadříkem. Nevýhodou je, že nejsou tak příjemné na dotek jako textilní polstry.

Kůžené polstry

Kůžené polstry jsou elegantní a luxusní volbou pro ty, kteří hledají nejvyšší kvalitu. Kůže je odolná a snadno se udržuje, ale je také dražší než jiné materiály.

Jak zvolit správnou tloušťku polstru?

Tloušťka polstru je důležitá pro maximální pohodlí a relaxaci. Příliš tenký polstr bude nepohodlný a příliš tlustý polstr může být nepraktický. Obecně platí, že tloušťka by měla být minimálně 5 cm.

Pro lehátka s pevným podkladem (například dřevěné lehátko) je vhodné zvolit silnější polstrování. Naopak pro lehátka s měkkým podkladem (například nafukovací lehátko) stačí tenčí polstrování.

Jak zvolit správný tvar polstru?

Tvar polstru je důležitý pro maximální pohodlí a podporu těla. Existují polstry ve tvaru U, které podporují hlavu a krk, polstry ve tvaru V, které podpírají záda a polstry ve tvaru H, které podpírají celé tělo.

Je důležité zvolit polstry, které se přizpůsobí tvaru vašeho těla a zároveň podpoří správnou polohu těla. Takový polstr vám zajistí maximální pohodlí a relaxaci.

Zde najdete širokou nabídku polstrů na lehátka

Příspěvek byl publikován v rubrice Zámek a jeho autorem je Zámek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.